• O nas
  • Kontakt
  • Prijava
  • Naročilnica časopisa
  • Strokovni nasveti
    • Center bikovega semena
    • Govedoreja
    • Konjereja
    • Male živali
    • Mehanizacija
    • Nasveti za mleko
    • Poljedeljstvo
    • Predelava mleka
    • Sadjarstvo in vinogradništvo
    • Zelenjadarstvo
  • Novice
    • Gospodarstvo
    • Gozdarstvo
    • Slovenija
    • Evropa in svet
    • Zanimivosti
    • Mleko
    • Mnenja in komentarji
  • Dogodki
  • Reportaže
    • Slovenija
    • Evropa in svet
  • Recepti
  • O nas
  • Kontakt
  • Prijava
  • Domov
  • Reportaže
  • Slovenija
  • Mojster traktorja je Aleš Dolinšek

Deli

Darinka Sebenik
12. 10. 2013

Mojster traktorja je Aleš Dolinšek

Foto : Benjamin Dolinar, mag. org. inf.

Na sejmu v Komendi je danes potekala tekma za naslov Mojster traktorja 2013, ki so jo pripravili Interexport, Pišek-Vitli Krpan in Glas dežele. Seveda gre velika zahvala za dobro speljano tekmo tudi podjetju GM Mustang (Fujan Marijan iz Hraš pri Smledniku), ki je priskrbel hlodovino in pripravil varno progo, ter vodji sejma Stanetu Štebetu, ki ji organiziral ozvočenje in seveda odstopil sejemski prostor.

 

Sprva je bilo prijavljenih enajst tekmovalcev, na tekmo pa jih je prišlo le šest. Nekatere tekmovalce je premagala bolezen, nekatere pa je odgnalo vreme, saj je neprekinjeno deževalo. Ti, ki so se upali pomeriti, pa so dokazali, da je mogoče dobro voziti traktor in cepiti hlode tudi v deževnem vremenu.

 

Pravila za vožnjo s traktorjem

Obiskovalcem in tekmovalcem smo predstavili pravila in tudi pokazali, kako morajo delati. Progo z ovirami so morali s traktorjem FENDT vario 211 prevoziti v dveh minutah, pri tem pa je bilo pomembno, da so pripeljali na cilj čim več vode, ki so jo imeli v vedru na zadnjih rokah. Vsakemu tekmovalcu smo, ko je prevozil cilj vedro z vodo stehtali. Vsak dotik ovire pa jim je odvzel en kilogram vode. Nadzor nad vožnjo in dotiki je izvajal Interexportov predstavnik Boštjan Frelih, časomerilka je bila Teja Zupančič, vodo pa je tehtal Benjamin Dolinar, predstavnik GPZ.

 

Pravila za delo s cepilnikom

Drugi del tekme je bilo cepljenje hlodov s hidravličnim cepilnikom CV 26 K podjetja Vitli Krpan, in sicer na šest kosov, in sicer dolžine 1 metra, širine 40 centimetrov. Pri tem delu je štel čas in seveda število kosov. Krpanov predstavnik Dušan Kropec je skrbel za varnost pri cepljenju in vsakemu pripravil hlod, časomerilec pa je bil Gorazd Završki, pomočnica pa Polonca Potočnik.

 

Seštevek uvrstitve obeh tekem pa je dal zmagovalca.

 

Pri vožnji je bil daleč najbolj spreten Klemen Koren, ker pa je bila tekma sestavljena iz dveh delov, je osvojil šele tretje mesto. Naslov Mojster traktorja 2013 je osvojil Aleš Dolinšek, ki je na cilj pripeljal 14,9 kilograma vode,  zaradi enega dotika, pa smo mu odbili en kilogram in priznana teža je bila 13,9 kilograma. Vendar pa je bil naravnost odličen pri cepljenju, saj je nacepil šest kosov v času 0:56:57 in s tem dosegel drugi najhitrejši čas.

 

Drugo mesto je osvojil Miran Vovk, ki je na cilj pripeljal 13,5 kilograma vode, brez dotika, kar je 40 dekagramov manj kot zmagovalec, hlod pa je nacepil  v času 0:49:15. Ker pa je bilo že pred tekmo dogovorjeno, da ima rezultat pripeljane vode večjo težo, je osvojil drugo mesto.

 

Tretji je bil Klemen Koren, ki je sicer pripeljal največ vode, in sicer 14,9 kilograma vode, in to brez dotika, vendar pa se je precej slabo odrezal pri cepljenju, saj je bil njegov čas 1:28:63, tako da je zasedel tretje mesto. Tudi ostali tekmovalci so se srčno borili z mokro progo in spolzkimi hlodi, vendar pa z manj sreče kot prvi trije.

 

Za letošnje leto torej lahko zapišemo, da je Mojster traktorja 2013 je Aleš Dolinšek iz Gradišča, iz Dol pri Litiji. Za nagrado, je poleg daril prejel tudi teden dni uporabe traktorja Fendt. Miran Koren bo na dom dobil, prav tako za teden dni hidravlični cepilnik CV26 K, Klemen Kropec pa bo leto dni prejemal časopis Glas dežele, dobil pa je tudi tri doze semene GPZ Centra bikovega semena črno-bele, rjave ali lisaste pasme. Več o tekmi pa si boste lahko prebrali v tiskani izdaji Glasa dežele in na Facebooku.

 

Poglejte si tekmo

Prejšnja novica
Slovenija
25. 09. 2013

Osemdnevna Ljubljanska vinska pot

Naslednja novica
Slovenija
23. 10. 2013

Dopolnilne dejavnosti za rejce drobnice

Aktualno

mkgp
Novice
23. 05. 2025

Šesta zlata čebela na Poljsko

Novice
21. 05. 2025

Kmetijsko ministrstvo na enem bregu, kmetijske organizacije na drugem

shutterstock
Sok, sirup
12. 05. 2025

Borovničev sadni sirup – hladni postopek

dr. Jože Podgoršek
Dogodki
08. 01. 2025

15. zelenjadarske urice

Bodite prvi obveščeni o najnovejših novicah?

Za neomejen dostop do vsebin, objavljenih na spletni strani www.glasdezele.si je potrebna prijava. Naročniki na spletni portala, ali naročniki na spletni in tiskani časopis prejemate v svoj poštni predal novice iz področij, ki vas zanimajo, če vpišete svoj e-naslov in potrdite prijavo.

To polje ne sme biti prazno

Označite področja, ki vas zanimajo

© GPZ z.o.o., 2021. Vse pravice pridržane

  • O nas
  • Kontakt
  • Pogoji uporabe
  • Oglaševanje

Naše spletno mesto uporablja več vrst piškotkov, ki uporabnikom pomagajo pri boljši uporabniški izkušnji, nam pa omogočajo boljši vpogled v način uporabe spletnega mesta ter izboljšave naših storitev in produktov. Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo: nujni piškotki, sejni oz. začasni piškotki, analitični piškotki, marketinški piškotki. Več o piškotkih

Sprejmi piškotke