Pomurske mlekarne imajo novo direktorico
Prejšnji teden, v petek, 8. junija, so se člani nadzornega sveta Pomurskih mlekarn sporazumno razšli z dosedanjo direktorico družbe Bernardko Hlebič, čeprav so ji aprila podaljšali petletni mandat. Vodenje mlekarn je prevzela dosedanja predsednica nadzornega sveta mag. Andreja Komel.
Komelova je na novinarski konferenci povedala, da so na seji nadzornikov obravnavali rezultate poslovanja za leti 2011 in 2012 ter učinke investicij, nato pa so na dnevni red uvrstili tudi točko o zaupnici upravi družbe. Po razpravi je Hlebičeva podala odpoved, ki jo je nadzorni svet s štirimi glasovi za in enim vzdržanim sprejel. Tako bo Bernardka Hlebič ostala v podjetju še šest mesecev, ne bo pa prejela odpravnine. V nadzornem svetu so za vršilko dolžnosti imenovali Andrejo Komel in določili, da ne more hkrati opravljati obeh funkcij.
Komelova, ki je do zdaj vodila že Kmetijsko zadrugo Ormož, nato pa prevzela vodstvo družb Puklavec & Friends (P&F) Jeruzalem Ormož in P&F Ljutomerčan Ljutomer in tudi Kmetijsko zadrugo Lenart, je napovedala, da se bodo »zdaj osredotočili predvsem na prodajo oziroma trženje, optimizacijo proizvodnje in finančno stabilizacijo podjetja«. Pomurske mlekarne so namreč leto 2011 končale z 1,25 milijona evrov izgube, poslovni rezultati pa so tudi letos negativni. Stanko Glavač, član nadzornega sveta in predstavnik Pomurske mlekarske zadruge, ki edini ni podrl razrešitve, je nad odločitvijo presenečen, saj so točko o razrešitvi Hlebičeve dodali kar med sejo. Po njegovem mnenju dosedanja direktorica ni delala slabo, za težave in finančno stanje pa so krive razmere na trgu.
Kot smo izvedeli od nekaterih kmetov, ki tudi sodelujejo pri upravljanju mlekarne prek družbe pooblaščenke in so lastniki mlekarn, niso zadovoljni z omenjenim ukrepom. Pri tem se sprašujejo, zakaj njih kot lastnikov niso seznanili s predvidenim ukrepom. Prav tako se postavlja vprašanje, koga sploh zastopa Komelova, ki je postala nadzornica zato, ker je vodila Kmetijsko zadrugo Ormož, kjer pa ni zaposlena že več kot leto dni. In spet je jasno, da so slovenskega kmeta pri upravljanju njegove lastnine izigrali.