• O nas
  • Kontakt
  • Prijava
  • Naročilnica časopisa
  • Strokovni nasveti
    • Center bikovega semena
    • Govedoreja
    • Konjereja
    • Male živali
    • Mehanizacija
    • Nasveti za mleko
    • Poljedeljstvo
    • Predelava mleka
    • Sadjarstvo in vinogradništvo
    • Zelenjadarstvo
  • Novice
    • Gospodarstvo
    • Gozdarstvo
    • Slovenija
    • Evropa in svet
    • Zanimivosti
    • Mleko
    • Mnenja in komentarji
  • Dogodki
  • Reportaže
    • Slovenija
    • Evropa in svet
  • Recepti
  • O nas
  • Kontakt
  • Prijava
  • Domov
  • Strokovni Nasveti
  • Center bikovega semena
  • Bik Snow Peak

Deli

Anton Darovic
26. 12. 2012

Bik Snow Peak

Je genomik bik eden od prvih sinov mega črno-belega bika na svetu Snow-Mana. Je nosilec ne redkih krvnih linij, zato je za osemenjevanje zelo zanimiv. Bik ima vrhunske plemenske vrednosti  za proizvodne, funkcionalne in telesne lastnosti. Praktično nima negativne plemenske vrednoti, razen SSC 95, PL  92, širina križa 95 in skočni sklep – kot 83. Posamezne skupine PV pa ima naslednje: SPV 147, ML 142, + 2272 kilogramov za količino mleka, TL 124, DLŽ 121, PV noge 124, PV vime 117, PV trup 109 in PV mlečni tip 104.

 

V zadnjem času je eden od najbolj uporabljanih genomik bikov v Nemčiji. Bik je rojen na Nizozemskem njegova mati je vrhunska potomka bika Win 395, od katere izhajajo še drugi genomik biki. Telesne ocene mater v njegovem pedigreju so od  GP 83 pa do VG 87 in to že osem  generacij nazaj po materni strani. Bik je po svojem pedigreju in plemenskih vrednostih vrhunski, zato ga priporočamo za uporabo.

 

Poreklo: (Snowman x Win 395 x Major)

 

Cena doze semena je 15,19 z DDV

Prejšnja novica
Strokovni nasveti
24. 12. 2012

Bik Gepard

Naslednja novica
Strokovni nasveti
27. 12. 2012

Bik Vinzenz

Aktualno

Novice
29. 05. 2025

Bolus smaXtec zazna ptičjo gripo 7 dni pred pojavom simptomov

ds
Evropa in Svet
29. 05. 2025

Svetovni trg z govejim mesom v letu 2024

Dogodki
26. 05. 2025

Razstava ovac in koz ter revija pastirskih psov

shutterstock
Sok, sirup
12. 05. 2025

Borovničev sadni sirup – hladni postopek

Bodite prvi obveščeni o najnovejših novicah?

Za neomejen dostop do vsebin, objavljenih na spletni strani www.glasdezele.si je potrebna prijava. Naročniki na spletni portala, ali naročniki na spletni in tiskani časopis prejemate v svoj poštni predal novice iz področij, ki vas zanimajo, če vpišete svoj e-naslov in potrdite prijavo.

To polje ne sme biti prazno

Označite področja, ki vas zanimajo

© GPZ z.o.o., 2021. Vse pravice pridržane

  • O nas
  • Kontakt
  • Pogoji uporabe
  • Oglaševanje

Naše spletno mesto uporablja več vrst piškotkov, ki uporabnikom pomagajo pri boljši uporabniški izkušnji, nam pa omogočajo boljši vpogled v način uporabe spletnega mesta ter izboljšave naših storitev in produktov. Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo: nujni piškotki, sejni oz. začasni piškotki, analitični piškotki, marketinški piškotki. Več o piškotkih

Sprejmi piškotke