Na Nizozemskem bodo začeli zapirati kmetije!
Vrh EU dovolil nacionalizacijo na Nizozemskem
Evropska unija je podprla načrte nizozemske vlade, da zaseže in zapre 3000 tisoč kmetij – o čemer ste lahko brali v majskem Glasu dežele, da bi izpolnila cilje, ki jih določa globalna podnebna agenda. Kot so nas obvestili, je Evropska komisija v resnici podprla načrt nizozemskega premierja Marka Rutteja, ki je eden najtesnejših sodelavcev Svetovnega gospodarskega foruma (WEF). To enostavno pomeni, da bo nizozemska vlada uradno lahko izgnala kmete iz njihovih posestev – gre predvsem za živinorejce, ki so t.i največji onesnaževalci z dušikom.
Po novem lahko nizozemska vlada kmetom odkupi posestva po 120-odstotni vrednosti.
Sliši se lepo, ampak vsi vemo, da ko enkrat zemljo prodamo je to dokončno stanje. Denar pa tako ali tako vedno izgublja na vrednosti. Tisti, ki bodo zavrnili odkup, se bodo soočili z grožnjo, da bodo izgnani iz države in to brez kakršnega koli finančnega nadomestila.
Mnogi so upali, da bo EU blokirala načrte, ker bi lahko bili v nasprotju s predpisi o državni pomoči ali subvencijah. Vendar je Bruselj dejal, da so načrti »potrebni in primerni« za boj proti »globalnemu segrevanju«, saj izpolnjujejo širše cilje evropskega zelenega dogovora in poleg teh »Pozitivni učinki odtehtajo morebitno izkrivljanje prostega trga«.
Mi, ki živimo v deželi, ki je odživela nacionalizacijo oziroma nasilni odvzem lastnine s strani države – vemo, da to nikakor ne obrodi pozitivnih sadov. In to so dovolile iste osebe v vrh EU, ki obsoja Putina, pa niso nič boljši. Nedvomno to pomeni tudi velik udarec za agroživilsko industrijo na Nizozemskem.
Nizozemska politična komentatorka Eva Vlaardingerbroek je v odzivu na napoved iz EU dejala: »Takole to počnejo: kmetu pristavijo nož v grlo. Skrbijo, da jim licence ne podaljšajo, vsak dan jih mučijo z novimi pravili in omejitvami, nato pa jim ponudijo nevesto, vedoč, da jo bodo mnogi vzeli iz čistega obupa. Vse je tako podlo. Dvomim tudi, da je prepoved ponovnega zagona drugje v EU sploh zakonita,« je dodala Vlaardingerbroek.
Četudi je načrt za zaprtje več tisoč kmetij na mizi vlade, še vedno ni dokončan, saj so večino na zadnjih volitvah dobili prav v kmečki stranki. To bi lahko bilo za Ruttejevo novonastalo vlado zapleteno, saj nova t.i. traktorska stranka, ki jo podpira Gibanje kmetov in državljanov (BBB), marca ni postala le največja stranka v nizozemskem senatu, ampak tudi ena največjih strank na ravni province, kjer nahajajo številne kmetije. Nekaj razpok je bilo tudi znotraj Ruttejeve koalicije, saj je stranka CDA po presenetljivi zmagi stranke BBB izrazila dvome glede splošnega pregleda izpustov dušika. Prava tragedija pa je, da če se načrt izkaže za »uspešnega«, ga bodo verjetno razširili na druge države, glede na to, da je usklajen z globalno zeleno agendo Svetovnega gospodarskega foruma (WEF).
Druge države, vključno z Nemčijo, Francijo, Irsko in Kanado, že sledijo zgledu Nizozemske. Kaj naj zapišem za konec? Velika Britanija je pravočasno ušla iz konglomerat, ki postaja vse bolj podoben »komunističnemu imperiju«.